Никаде ја нема жената која исчезна кaj гробот на сестра и


Потрагата за Станимирка Милетиќ, 65-годишната жена од Србија која исчезна откако се упати на гробот на својата сестра, и натаму продолжува.

Полицијата со сите сили трага по жената, а нејзиното семејство и најблиски не ја губат надежта.grobista

– Станимирка не ја најдоа, но не се откажуваме, нема да изгубиме надеж. За жал, никој не ја видел од денот кога и се губи секаква трага, вели нејзиниот зет.

Службите кои трагат по жената во саботата ги пронајдоа нејзините влечки и ќеса која ја носела со себе. Како што велат соселаните, жената тргнала на гробот на сестра си која починала пред седум дена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1