Николина Пишек роди девојче


Водителката Николина Пишек која едвај чекаше да се породи, сега конечно може да се радува бидејќи на светот донесе девојче. Таа се породи денеска во Загреб.

nikolina pisek 3

 

Нејзиниот сопруг Видое Ристовиќ постојано бил крај неа, а според првите информации, мајката и бебето се чувствуваат одлично и семејството е пресреќно поради новиот член на семејството.

Николина долго време размислуваше каде да го роди детето, дали во Србија каде што живее со сопругот Видое Ристиќ, но сепак решила таму каде што веќе еднаш се породила.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1