Нина му остана на срце на Белов! Фото


Реалното шоу „Операција Триумф“ на тогаш анонимниот неготинчанец Александар Белов му го промени животот. Од непознато момче стана познат пејач низ просторите на цела бивша Југославија.

Се врати и си стекна популарност и овде, на нашата поп сцена.
Но, не е се во популарноста. Има и други придобивки. Тој таму се дружеше со колеги од сите други соседни земји, и со Црногорката Нина, која има и дел македонско потекло.

Во име на убавото пријателство тие двајцата, и двајцата настапувачи на Охрид фест 2012, деновиве во Охрид се дружеа цело слободно време.
-Многу си ја сакам, на срце ми е, ни откри младиот пејач, кој моменто е во потрага по менаџер кој во иднина сериозно ќе се грижи за неговата кариера!

Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1