НИЦА: Најмладиот повреден има 6 месеци – Еве какви повреди имаат хоспитализираните деца


– Ние сме навикнати да примаме многу деца, но овој пат беше тешко да се раководи со ситуацијата, посебно поради психолошкиот аспект, изјави Симпсон.ubiec

Таа додаде дека е формирано психолошка одделение со четири психолози, во кое се примени 50 семејства по ноќта на убиствата во четвртокот.

Симпсон исто така наведе дека пет деца се уште се во критична состојба.

– Од 84 загинати при нападот, шеснаесет тела се уште не се идентификувани по нападот на Ница, истакна Симпсон.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1