ВИДЕО: Моментот кога војниците на мостот на Босфор се предаваат


Неуспешен државен удар, со 336 уапсени и 60 мртви е билансот на вчерашниот обид војската да ја преземе контролата во Турција.vojnici-1


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се врати ви Истанбул утрово и за медиумите изјави дека ситуацијата е речиси целосно вратена под контрола.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1