Оваа фотографија стана симбол на државниот удар во Турција: Милиони луѓе им „симнуваат капа“


Бројни фотографии кружат низ социјалните мрежи и на истите засекогаш е овековечен неуспешниот обид за државен удар во Турција.

Сепак оваа фотографија стана симбол на неуспешниот обид за државен удар, а на неа се гледа како храбри невооружени „обични“ луѓе им се спротивставуваат на војниците и се качуваат на тенк.

turcija-foto

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1