Низ цел град осамнаа некролози за Владата – умре по долга и тешка ментална болест (Фото)


Некролог за владата осамна низ цел град. Залепен по бандери, автобуси, згради во Подгорица и Цетиње.

На некрологот пишува ,, Почина во 24 тата година од животот после долга и тешка ментална болест,, пренесуваат црногорските медиуми.

Според некрологот – сочуство за смртта на владата ќе се прима кај синиот дворец во Цетиње на 12 јули во 20 часот. Нема информации дали е ова шега на некоја организација или пак некои граѓани си играат мајтап.

reg-umrlica_620x0

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1