НЛО над Хрватска


Жителка на Задар тврди дека во саботата вечер, ноќта околу 3 часот на небото над Задар снимила НЛО: Не и било јасно за каква појава се работи, па на редакцијата на локалниот весник и испратила фотографија и видео снимка од непознати летечки објекти над Задар.nlo-zadar-foto-printscreen-zadarske-novine-1445845958-770375-18531-630x426

-Ви испраќам нешто што можеби и вас ќе ве зачуди како и мене. Вечерта излеговме со друштво на журка, но на пат кон дома околу 3.30 часот наутро нешто не шокираше и исплаши. Забележав две необични светла на небото. Неверојатно беше то ашто не се мрдаа, а со оглед на тоа што мојата диоптрија е малку слаба, ги снимив со мобилен телефон. Се надевам дека ќе успеете да откриете за што се работи, вели девојката.

Таа се прашува дали станува збор за ѕвезди или метеори, или можеби некои од руските или американските шпионски сателити.

-Ова е навистина ќудно, а не сакам да ви зборувам дали се тоа вонземјани, зошто не верувам во нив. Поздрав, напишала збунетата девојка од Задар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1