ВИДЕО+18: Џихадистите со тенк прегазија младо момче


Терористите од ИСИЛ објавија уште едно шокантно видео кое ја покажува нивната бруталност. На снимката се гледа Сириец кој под присила признал дека со тенк газел мртви борци на ИСИЛ.Screenshot_118

Несреќниот млад човек имал 19 години, а неговото име било Фади Амар Зидан. До него стои маж кој му се заканува дека ќе го прегази со тенк.

На видеото подоцна е прикажано како со врзни раце и нозе тој стои на улица, додека кон него се движи тенк. После прегазувањето на видеото е прикажано неговото безживотно тело.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1