Ноќеска и утре ќе се истури од врнење


Под влијание на нов влажен и топол воздушен бран од Медитеранот во текот на ноќва и утре ќе има врнежи од дожд.

На места врнежите ќе бидат пообилни, особено претпладне и се очекува локално да наврнат над 30 литри на метар квадратен. Ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1