Нострадамус за 2014 година: Трета светска војна и уништување на цели земји


Александар Лазарев, инженер од Украина, за светската јавност откри дел од протолкуваните предвидувања на Нострадамус за оваа година.

nostrada 2Тој вели дека Нострадамус предвидел оти оваа година ќе бидат извршени атентати на четворица премиери, а потоа ќе дојде и до Трета светска војна во која ќе се користат хемиски и нуклеарни оружја.

Ќе има мал број живи луѓе од кои повеќето ќе страдаат од болести на кожата и рак.

Според предвидувањата на Нострадамус, луѓето ќе бидат во паника, ќе има конфликт меѓу две светски религии, а ќе бидат уништени и цели земји.

Францускиот астролог предвидел дека токму во 2014 година планетата Нибиру ќе прелета толку блиску до Земјата , дека „ќе може да се допрат“.

Со тоа би можела да се помрдне и земјината оска, едната половина да се замрзне, а другата да стане пустина.

Инаку, претходно, според пророштвата на Баба Ванѓа, во 2014 не очекува болест потешка и од СИДА, како војни.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1