Нов “бисер” на Трамп: Жена која абортира треба да биде казнета


Претседателскиот кандидат на републиканците, Доналд Трамп денеска изјави дека жена која абортира треба да прими некоја вид на казна, но не допрецизираше каква треба да биде таа казна.

donald tramp

Прашан за природата на таа казна, Трамп одговори:

– Не сум одлучил каква треба да биде таа казна.

Тој вели дека се залага за живот, освен со исклучок во три случаи, но не наведе на кои случаи мисли.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1