Нов хаос во Турција: Антивладините сили го киднапирале командантот и презеле контрола над флотата


Како што пренесува Ројтерс, антивладините сили го киднапирале командантот и презеле контрола над флотата во базата Голчук.

Од друга страна поморските власти објавија дека го затвориле Босфор од безбедносни причини, бидејќи е клучна точка која го поврзува Црно море со Медитираниот.

golcuk-640x383

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1