Нов Хит – УСБ стикови од хартија


Технологијата вртоглаво напредува. Најновиот проект кој е насловен „Интелипејпер“ е фокусиран на изработка на УСБ стикови. Но не било какви туку изработени од хартија.

Тие веќе успеале да произведат вакви стикови кои функционираат и сега собираат средства за да почнат со масовно производство.

Сепак овие усб стикови се само за неколку употреби, а потоа се за рециклирање.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1