Нашле закопани пари – 550.000 долари


Полицијата во Венецуела нашла закопани банкноти од по 100 долари – вкупно 550.000 долари, во близина на границата со Колумбија. До парите имало и пушка и 1 килограм кокаин.

Се претпоставува дека парите се на дилери на дрога кои се затекнале и за да не бидат фатени со дрогата и парите ги закопале.

Ова не е прв пат полицијата да си ископа парички – во 2003 најдоа 20 милиони. Но војникот што ги нашол парите си премолчел прво и не пријавил. Фатен беше и судењето се уште трае.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1