Нов масакр во САД: 15 Год момче убило маж, жена и 3 деца


Момче на 15-годишна возраст убило две возрасни лица, маж и жена, и три деца. Убиствата се случиле во куќа во Албакерки.

newmexico_albuquerqueВо куќата каде што биле извршени убиствата биле пронајдени неколку парчиња огнено оружје. Меѓу оружјето била пронајдена и една полуавтоматска војничка пушка. Сѐ уште не се знае чие било оружјето.

Момчето е уапсено, мотивите за убиството не се познати. Не е ни сосема јасно како убиецот е поврзан со своите жртви.

Идентитетите на жртвите не се откриени, а полицијата не сака да објави ни дали убиените се роднини.

Ана Ношпал

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1