Нов обид за киднапирање дете и тоа во градинка – на воспитачката и рекле дека мајката ги пратила


Вистинска драма се одвивала во градинката ,,Бреза,, во Белград. 3 тинејџерки влегле и од воспитувачката барале да го земат детето со презиме Цветковиќ. Во тој момент двата сина на Светлана, едното 6 години а другото помало. Светлана Цветковиќ видно вознемирена настанот го пријавила во полиција.

,, Три девојки влегле во градинката и на воспитувачката и кажале дека се роднини на детето од Германија и дека не го виделе од кога бил бебе. и кажале дека се слушнале со мене и јас сум ги пратила да го земат детето, вели за Блиц.рс Светлана.otmica-vrtic svetlana

Овој инцидент се случил во четвртокот околу 17:30 часот во детскиот парк во населбата Медаковиќ 2.

Воспитувачката им кажала дека без најава од родителите нема шанси да го земат детето и ги замолила да заминат, по што тие мирно заминале. Во тој момент мојот сопруг влегол во градинката дури и се разминал со девојките, откако воспитувачката му кажала тој истрчал надвор и во далечината ги видел девојчињата, вели Светлана. srbija belgrad policija

Во градинката нема видео надзор и се прашувам што и да се случеше нешто колку време ќе поминеше додека некој забележеше дека нешто не е во ред, вели мајката која сепак се надева дека ова е само грешка.

,, Ние сме обични луѓе, ѓивееме под кирија и немаме непријатели, нема зошто некој да сака нашето дете да го киднапира, се надевам дека можеби девојките сакале да украдат можеби нешто од шкафчињата па го виделе името на синот и го употребиле кога наишла воспитувачката. Сепак не ми излегува од глава случајот со Маша.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1