Нов случај – Професор од Неготино допирал малолетна ученичка- приведен е


iscelitel siluvanjeЈа допирал и галел по телото и градите. 54 годишниот професор Т. Б. кој предавал во средното училиште „Св.Кирил и Методиј„ во Неготино, на 17ти мај во четири наврати во библиотеката на училиштето, сексуално злоставувал 15 годишна ученичка.

Според информациите на Максим, професорот бил повикан во полициската станица Неготино денеска околу 14 часот и бил задржан. Се очекува во текот на утрешниот ден да биде изведен пред истражен судија.

Ќе одговара за делото „обљуба со злоупотреба на положбата“

Махим

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1