Убиство во Сараj


Вечерва oколу 20.30 часот се случи убиство во скопската општина Сарај, при што убиен е Ш.Л. Убиство се случило во Сарај во едно кафуле во близина на главната џамија во Сарај, Лубин.

saraj ubistvoИмено, убиецот З.Ѓ. и сега убиениот Ш.Л. подолго време биле скарани и се сретнале во кафулето. З.Ѓ. заминал до дома и по десетина минути се вратил со пиштол по што испукал неколку куршуми во Ш.Л., кој починал на лице место, сведочат очевидци,јавува порталот Zhurnal.mk.

Полицијата е на местото на настанот и го испитува случајот. Убиецот З.Ѓ е приведен и се наоѓа во полициска станица на распит.

Zhurnal.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1