Нов телефон отпорен на вода (Видео)


Преставен е новиот паметен телефон на СОНИ наречен – Xperia Z. Со овој ХД телефон сопственикот ќе може да телефонира, да гледа видеа, да снима дури и додека се тушира.

article-2258900-16CEB4EC000005DC-17_634x561

article-2258900-16CCEAA8000005DC-598_306x423Телефонот е водоотпорен до ниво ИП57, што значи може да издржи 30 минути на длабочина од 1 метар без да почне да пропушта вода.

Екранот е пет инчен ХД. За сликата и екранот се грижи Mobile Bravia Engine 2, и нуди подобра слика со поинтензивни бои, подобар контраст и поголема резолуција од претходникот.

Батеријата ТРАЕ 14 часа сурфање и разговори на 3Г мрежа, додека во стендбај – како што тврди производителот Сони – ќе издржува дури до три недели.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1