Ракометарите на гости кај Иванов: Им посака најмалку успех како лани


Ракометарите на македонската репрезентација денес беа пречекани од Претседателот на Македонија Ѓорѓе Иванов, кој им посака многу среќа, и барем да го повторат успехот од минатата година на Европското превенство во Србија.

reprezentacija-ivanov-rakometari

„Ви посакувам многу среќа во Шпанија, па да ни се вратите со медал на градите. Факт е дека во Шпанија ќе ја немате поддршката од трибините како во Ниш и Белград, но мора да знаете дека од тука сите ќе навиваме за вас“, им порача Иванов.

Задутре, на десети јануари ракоемтарите ќе заминат за Софија, Бугарија, па од таму со авион до Мадрид, а од Мадрид до Севиља каде ќе се играат натпреварите од нашата група.

Извор/Фото – Спортска треска.ком

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1