Нов температурен шок: Заладување, дожд и ветар од петок


Намалување на дневните температури за седум до осум степени, зголемено наоблачување, повремени сончеви периоди, услови за локален краткотраен дожд и засилен северен ветер ја очекува територијата на земјава од петок.dozd-banskoliev1

Во наредните денови ќе има зголемено наоблачување, повремено ќе има и сончеви периоди, но ќе има и услови за локален краткотраен дожд кој повеќе ќе биде застапен во западните подрачја на земјава, особено в сабота. В четврток ќе има засилување на ветерот од јужен правец, а од петок ќе дува засилен северен ветер кој ќе овозможи пад на дневната температура за седум до осум степени.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1