Нов терористички напад во Брисел: Бомба во метро станица во Моленбег


По експлозиите на аеродромот „Завентем“, претпладнево се случи уште една експлозија во метро станицата Малбек во белгискиот главен град, во близина на институциите на ЕУ, јави белгиската телевизија РТБФ.bombametro-brisel1

Претходно се случија две експлозии на аеродромот во Брисел, во кои има најмалку 10 загинати и 30 повредени, јави бриселската телевизија, повикувајќи се на болнички извори.

Западни медиуми јавија дека пред експлозиите на аеродромот се слушнале истрели од огнено оружје и повици на арапски јазик.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1