Се зголемува бојот на жртви: Најмалку 14 мртви и повеќе од 30 ранети на аеродромот во Брисел


Најмалку 14 лица се убиени, а 30 се ранети во експлозиите на аеродромот во главниот град на Белгија, Брисел, објавува руската новинска агенција Итар Тасс, повикувајќи се на локалните медиуми.2brisel-aerodrom

„Како резултат на експлозиите во салата за испраќање на меѓународниот аеродром во Брисел загинаа 14 лица, а околу 30 се повредени, објавува телевизискиот канал.

Засега се претпоставува дека детонирале две бомби.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1