Нов вирус на Facebook брише профили во Македонија


Систем за заштитата на Фејсбук започна со испраќање на пораки на овластената емаил адреса дека некој се обидува да влезе во личниот Фејсбук профил или дека некој од непозната локација веќе влегол во профилот

facebookvirusНеколку Фејсбук профили вчера се нападнати од вирус кој влегува во личните податоци по што корисниците ја губат контролата на самиот профил.

Систем за заштитата на Фејсбук започна со испраќање на пораки на овластената емаил адреса дека некој се обидува да влезе во личниот Фејсбук профил или дека некој од непозната локација веќе влегол во профилот.

Корисниците на оваа најпопуларна мрежа која во Македонија има речиси еден милион профили, и дојде до ненадејно бришење на профилите без, што експертите го поврзуваат со вирусот кој пред неколку недели се рашири со голема брзина.

Извор – ЗаСе

ОВА ЌЕ ВЕ ШОКИРА – СИТЕ ПРЕТРАГИ НА ФЕЈС ВИ СЕ ЧУВААТ СКРИЕНО – ЕВЕ КАКО ДА ГИ ИЗБРИШЕТЕ

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1