Куче осудено на смрт затоа што е геј (Фото)


kuca

Едно куче ќе биде погубено во Тенеси, откако неговиот сопственик се одрекол од него затоа што е геј. Кучето во моментов се наоѓа во засолниште за животни, а на 1 февруари, ќе биде успиено, доколку во последен момент некој не се појави за да го посвои. 

Судејќи по зборовите на сопственикот на засолништето, газдата на кучето го приметил како се наведнало на друго куче во обид да има сексуален однос со другото куче кое исто така било мажјак – што го навело на заклучок дека е геј.

Иако е познато дека кучињата од време на време знаат како да го изразат хомосексуалното однесување, експертите велат дека ваквото оденсување на кучињата, не е показател на сексуалната ориентација, туку знак на доминантност.

article-2271192-1746A565000005DC-631_634x604
Судбината на ова куче предизвика возбуда кај голем број на љубители на животни кои се обидуваат да му пронајдат сопственик пред да биде доцна, а на Фејсбук е поставена и посебна страница со овој апел.

Многу заинтересирани се јавиле и извесно е дека кучето ќе си најде нов сопственик – фотографијата е од несреќното куче која беше постирана на фејсбук страната од страна на засолништето каде сега се наоѓа кучето.

facebookvirus
НОВ ВИРУС НА FACEBOOK БРИШЕ ПРОФИЛИ ВО МАКЕДОНИЈА
 
cd4fd-gps-greskaGPS-ОТ – ГО ОДВЕЛ ДО ГРЕШНА КУЌА – СОПСТВЕНИКОТ ГО УБИЛ (ВИДЕО) 
gleb-so-otpusokОХРИД: НАШЛЕ ,,ПИКАВЕЦ,, ВО ЛЕБ (ФОТО)
 
riba srbijaОПАСЕН ПАРАЗИТ НАЈДЕН ВО РИБИТЕ ВО СРБИЈА – ЦРВИТЕ ВЛЕГУВААТ И ВО ЧОВЕКОТ (ВИДЕО/ФОТО) 
gatackaОВА Е НАЈТОЧНИОТ ЖИВ ПРОРОК – СЕ ШТО ПРЕДВИДЕЛ СЕ ОСТВАРИЛО (ВИДЕО) 
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1