Ивона Талевска ќе го тужи „Вест“


ivona-515x320Главната уредничката на весникот „Вечер“, Ивона Талевска ќе поднела тужба за навреда против весникот „Вест“, објавува Алфа. 

Имено, по вчерашната анкета на „Вест“, Талевска најпрво лично преку телефон побарала да биде отстранета од анкетата со наслов „Која водителка без гаќи пред Груевски“, а за Алфа изјaвила дека се почувствувала навредена и дека ќе поднела тужба против весникот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1