Риба буквално преврте брод (Фото)


Рибари во Панама ловеле невообичаено голема сабјарка – но за нивно чудење рибата возвратила и буквално го превртела бродот. Во тоа и помогнале и големите бранови. Ова не е рибарска приказна овие фотографии се навистина реални напишал магазинот Marlin Magazine” кој ги објавил и на својата Facebook страна со коментар ,, Сабјарката победи

0920007.74

0917007.73

0919007.74

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1