Нова авиолинија Скопје – Прага на „Чех ерлајнс“


„ТАВ Македонија“ денеска ја промовира новата авиолинија Скопје – Прага на авиокомпанијата „Чех ерлајнс“.

На прес-конференцијата ќе зборуваат министерот за транспорт и врски на Република Македонија, Владо Мисајловски, Зоран Крстевски, генерален директор на „ТАВ Македонија“ и Јан Тот од „Чех ерлајнс“.aerodrom

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1