Нова драма на небото – исчезна патнички авион


Авион на една индонезиска компанија со 54 патници исчезна во регионот на Папуа Нова Гвинеја, јавува Ројтерс.

avion

Шефот на индонезиската национална управа за потраги и спасување за Ројтерс потврдил дека контактот со авионот е изгубен.

На Твитер се наведува дека авионот, кој летал на домашна линија, е на компанијата „Тригана“ и во него се наоѓале 44 возрасни патници, пет деца и пет членови на екипажот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1