ВИДЕО: Торнадо над Охридско езеро


Охридскиот регион денес го зафати силно невреме. Во градот имаше обилни врнежи од дожд во комбинација со грмежи и силен ветер.tornado500

Видеото е снимено во близина на Трпејца поточно кај Свети Заум каде што може да се види како облаците се формираат во вид на торнадо над Охридското Езеро, пишува порталот Охриѓани.

ВИДЕО: Охриѓани.ком

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1