Нова метода – Зголемување на градите на природен начин?!?


Една од многуте физички карактеристики, која речиси сите припаднички на понежниот пол дефинитивно сакаат да ја поседуваат, е идеален облик и големина на градите.


За да го постигнаат тој “идеален“ облик, жените вградуваат силиконски импланти,  користат разни креми и носат градници со потпунки.
Овој пат, на пазарот се појави нешто природно, подобро и поефикасно. Тоа т.н БРАВА систем. Барем така велат. Нема информација каде може да се купи или колку навистина е ефикасен овој метод.

Овој “систем“ треба да се носи 10 недели, по 10 часа дневно, за градите да се зголемат за еден број на градник.

Со овој револуционерен метод, развиен од страна на д-р  Rodger Khouri, од Мајами, се зголемува природното ткиво на градите, без било каков хируршки зафат или употребата на креми.
Човечкото тело има механизам за раст и лекување. Принципот познат како експанзија на ткивото, значи дека кога ткивото, е подложено на одредени услови и т.н тензии, тоа почнува да се зголемува. BRAVA систем е, всушност, надворешен експандер на ткиво.

Tags: , , , ,

Сања Трајковска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1