Нова трагедија: Татко и две деца загинаа во сообраќајка кај Дубровник (ФОТО)


Татко и две деца загинале во тешка сообраќајка.

Утрово нешто пред 8 часот на Јадранската магистрала во близина на Дубровник се случила страшна сообраќајка, во која животот го загубиле татко и две деца.

soobrakajka3

Според првичните и се уште неофицијални информации кои ги пренесуваат хрватските медиуми, во сообраќајката учествувале автомобил со британски регистарски таблички и камион на јавното претпријатие Дубровник патишта.

Покрај загинатите, тешко се повредени и мајката и третото дете кои итно се префрлени во болницата во Дубровник.
Сообраќајот се уште целосно е блокиран, а локалната полиција апелира за трпение кај возачите.

Ова е втора страшна сообраќајка која за неколку дена го потресе Балакнот. Пред неколку дена во сообраќајка во Македонија загинаа две лица во сообраќајката кај Удово.

soobrakajka4

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1