Нови детали: Пронајдени траги од убиецот на пејачката Јелена


Под ноктите на убиената пејачка Јелена Крсмановиќ Марјановиќ е пронајден биолошки материјал, кој ќе помогне на понатамошната истрага за убиството.jelena-krsmanovik-640x432

-Под ноктите на жртвата е пронајден биолошки материјал, што укажува дека Јелена се бранела од убиецот. Ова многу ќе влијае на понатамошниот тек на истарагата. До утре наутро ќе биде направена ДНК анализа, вели извор за Курир.рс.

Инаку, сопругот на убиената пејачка Јелена, Зоран Марјановиќ се уште е во притвор, иако по втор пат го помина полиграфското испитување, бидејќи претходно даваше контрадикторни изјави.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1