Ново ѕверство на ИСИС: Разнесе тројца луѓе врзани за антички столбови


Припадниците на Исламската држава убија тројца луѓе во древниот сиријски град Палмира, кои ги врзаа за три антички столба, и ги разнесoa со експлозив, соопшти денеска сиријската опсерваторија за човекови права.

Луѓето биле заробени во Палмира, древниот град кој ИСИС го контролира уште од мај, кога од таму ги протера владините сили, а потоа ги минираше спомениците и историските зданија.isis 54

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1