Објавен е списокот од 138 македонски граѓани кои одбија решенија за самоизолација


Државниот санитарен и здравствен инспекторат го објави списокот од 138 македонски државјани кои одбија да ги примат решенијата за самоизолација. Списокот е објавен во пишаните медиуми во Македониjа.

Од 138 граѓани, 104 се од Скопје и од приградските населени места.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1