Обама и Мишел се разведуваат


Американските таблоиди пишуваат дека американскиот претседател Барак Обама и неговат жена Мишел ќе се разведат по истекот на мандатот на Обама , а наводно кавгите меѓу нив ги покренала данската премиерка.

obama placeОстрите конфликти кои секојдневно се под лупата на целиот свет, почнале по комеморацијата на на поранешниот јужноафрикански претседател Нелсон Мандела во почетокот на декември минатата година, кога Обама се фотографираше и разговараше со атрактивната данска премиерка Хел Торнинг-Шмит, и целосно ја заборави сопругата.

По престојот во Јужна Африка низ целиот свет се појавија сликите од намуртената Мишел Обама додека му оддаваа почит на починатиот борец за правда. Потоа почна шпекулациите дека таа направила љубоморни сцени на Обама заради премиерката, а според американските таблоиди таа во меѓувреме дознала и дека нејзиниот сопруг го штитаат членовите на обезбедувањети и дека ги кријат неговите афери.

prva-dama-dragica-nikolic-tomislav-nikolic-misel-obama-1339534942-173960Поради сето ова, еден од најпознатите брачни парови во светот се во постојана кавга, па одлучиле да спијат во посебни соби. Наводно веќе има план да се разделат во 2016 година, кога Обама, по повлекувањето од функцијата ќе се пресели на Хаваи, каде што израснал, а Мишел ќе остане во Вашингтон со нивните две ќерки – Малија (15) и Саша (12).

Инаку, отакако Барак Обама прв пат во 2009 стана претседател на Америка, многумина беа загрижени за неговиот приватен живот, особено односот со сопругата Мишел.Така се објавија две книги во кои авторите тврдат дека тие од почетокот на врската се разделиле најмалку два пати и тоа најчето поради тоа што Мишел неможела да ја поднесе загриженоста на Обама за политиката.

Таа наводно сметала дека неговите амбиции целосно ја нарушуваат нивната среќа, па дури и во еден момент потпишала барање за развод, а потоа се откажала од него.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1