Oбилни врнежи од дожд – до 30 литри на метар квадратен


Времето утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни (над 30 литри на m2) и проследени со ретки грмежи, особено во јужните и југоисточните делови од државата.

rain - dozdЌе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Утринските температури ќе се движат од осум до 13, а дневните од 14 до 19 степени.

Во Скопје и околината слично време, претежно облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет и со умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се искачи до девет, дневната до 18 степени Целзиусови.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1