Тешка сообраќајка на Партизанска – автомобил влета во автобуска станица ФОТО


Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва на булеварот Партизански одреди на автобуската станица спроти хотелот Карпош.

Возач кој управувал со автомобил Ауди ТТ изгубил контрола и откако најпрво удрил во такси возило, удрил и во трафиката на автобуската станица при што повредил неколку лица.

Првично е познато дека  станува збор за тројца повредени но каква е нивната состојба сеуште не е познато. Полицијата во моментов врши увид.

Фото – Сител

gtrhsrjsj

sdfbhthjnzsrtj

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1