Објавена снимката: Моментот од сударот на моторот на Клуни со автомобил снимен со камера


Славниот актер Џорџ Клуни доживеа сообраќајна несреќа во Косата Коралина кога со својот мотор удри во автомобил по што заврши во Ургентен центар.

Актерот возејќи скутер се судрил со пикап. Засега не е познато како дошло до несреќата. Тој е префрлен во болницата Џон Пол Втори. Клуни на Сардинија се наоѓа поради снимање на филм.

 

Возачот на автомобилот веднаш излетал од возилото и му помогнала на актерот додека чекале итна помош. Клуни имал кацига на глава, во моментот на несреќата.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1