ОБЈАВЕНО ВИДЕО: Руски војници во Сирија!


Откако беа објавени информации за руско воено присуство во Сирија, на Јутјуб се појави видео, кое наводно прикажува како руски војници вежбаат стрелање во градот Тартус.ruski-vojnici-vo-sirija

Претходно, Ројтерс јави дека руската војска се приклучила во воените операции во Сирија, и тоа на страната на државната војска на Башар ал-Асад.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1