Објавено видеото: Aвион се заби во земја – копилотот преживеал (Видео)


420413avion02f

Објавена е драматична снимка од падот на приватен авион при обидот за слетување на писта на аеродромот во Акуреирију, на Исланд.

Несреќата се случи пред половина година, но видеото е објавено дури сега. Во експлозијата загинаа двајца, капетанот и медицинското лице, додека пилотот преживеа.
Видеото е направено случајно, со камера од паркиран камион.
Иако несреќата се случи на 5 август 2013, причината за истата се уште не е објавена.

Прочитано: 33 пати

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1