Објавено ВОЗНЕМИРУВАЧКО видео: Мало дете егзекутира двајца руски агенти


Џихадистичката група „Исламска држава“ објави видео запис на кој е прикажано мало момче како егзекутира со пиштол двајца мажи, обвинети дека работат за руските разузнавачки служби, пренесе БТА._Upload_Vesti_isis_momce_2015113182358

spion ruski isis

Седумминутното видео покажува двајца мажи клекнати на колена, кои се застрелани од дете од десетина години, по распитот во кој тие се обвинети за обид да се инфилтрираат во ИД во Сирија.

Содржината на видеото може да биде вознемирувачка за некои читатели:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1