Облачно со слаб до умерен ветер


OblaciВремето денеска ќе биде облачно, во утринските часови со слаба магла по одделни котлини.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од седум до 13 степени.

Во Скопје, сончево со мала облачност и температура до 10 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1