Фото: Тешка сообраќајка на „Партизанска“


Доцна синоќа на скопскиот булевар „Партизански“ се случи тешка сообраќајна несреќа во која учествуваа две возила.

На булеварот Партизански одреди се судрија синоќа „Форд Фокус“ и „Ланчија“, од кои едното е такси возило.

Во сообраќајката повредени се двајцата возачи, од кои едниот е со полесни повреди, додека на другиот му се вршат лекарски прегледи.

Sitel

soobrakjajka

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1