Гром удрил во црква – 8 лица починаа


grom

Гром го одзеде животот на осум лица, вклучувајќи и едно дете, откако удри врз адвентистичка црква во главниот град на Малави, Лилонгве, соопшти претставник на Министерството за здравство, цитиран од француските медиуми.

Верниците биле собрани за молитва кога молњата удрила врз црквата.

Повредените биле однесени во болница, но по пат осум од нив починале.

Еден од настраданите е сместен на интензивно одделение, а уште четворица се под набљудување, но не се во болница, прецизира изворот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1