Облаци и студ – без снег првото утро во новата година


oblaci i sonce nacrtanoВремето во Македонија ќе биде претежно облачно со магла по одделни котлини. Ќе дува и слаб ветер од југоисточен правец.

Дневната температура ќе се движи од еден до осум степени.

Во Скопје температурата утре ќе достигне до четири степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1