Првото бебе во 2014 машко


bebe3Првото бебе во 2014 г. е родено во 00,01 минута во Клиниката за Гинекологија и акушерство при Универзитетскиот клинички центар во Скопје. Истото е машко бебе , тешко 3 килограми и 450 грама  и  долго 50 сантиметри, од мајка Чолакова Оља ( род. 1987 год.), на која ова  и е второ дете .

Денес мајката и бебето ќе бидат посетени од Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски. На првороденчето, градоначалникот Трајановски ќе му подари штедна книшка со 20.000 денари и други пригодни подароци.

Zdravstvo24.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1