Обложувалници: Македонија втора од позади


На само неколку моменти пред почетокот на втората полуфинална Евровизиска вечер, во Малме, облужвалнивците ја рангираа Македонија на претпоследното место. Според нив, само Латвија има помали шанси за влез во финалето

Ова произлегува според сите кладилници ширум Европа, а веб страницата Одсчекер, прави просек на сите кладби. Најмногу шанси за победа и се даваат на Данска, па на Норвешка. Пред Македонија од балканските земји, се Албанија и Грција.

Izvor – ZaSe

oblozuvalnici evrovizija

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1