ОБНОВЕНО: Експлодирала подметната експлозивна направа кај Владата


МВР преку соопштение потврди дека вечерва околу 21 часот е слушната детонација во близина на Владата во правец на споменикот 13 Ноември.vlada nokj mk 2

Полицијата вечерва потврди дека во близина на зградата на Владата е најдено место каде имало експлозија. Според првичните информации детонацијата ја слушнале и во МВР ја пријавиле жителите од околните згради.

Екипи од антитероризам веднаш излегле  на терен и го нашле местото на екслозијата.

Зградата не е оштетена само е направена мала дупка во тревникот на 5 до 10 метри од зградата кон реката Вардар во близина на споменикот “13 Ноември”. Од местото на екслозијата екипите на МВР подигнуваат остатоци за вештачење. Повеќе детали најавија деновиве.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1